Československou obchodní banku jistě znáte. Možná vám něco říká také termín Československá obchodná banka. Pod ČSOB patří Pojišťovna, Hypoteční banka, Penzijní fond nebo Leasing. Klienti si tedy mohou vybrat z různých služeb. Pokud vás zajímá termín Československá obchodná banka, vyhledejte si příslušné informace pomocí internetu.

Československá obchodní banka patří pod skupinu KBC, která má působiště v celé střední i východní Evropě. Její sídlo je v Belgii. Skupina ČSOB si zakládá na dlouhodobějším partnerství se svými klienty, stávající klienty se snaží udržet zajímavou nabídkou služeb. Působí v různých oblastech, mezi které patří rodinné, ale také firemní či korporátní bankovnictví.

ČSOB vznikla již v roce 1964, kdy vykonávala dohled nad mezinárodním obchodem. Byla státním podnikem a až do roku 1999 byl stát většinovým akcionářem ČSOB. V tomto roce se banka privatizovala a přešla do soukromého vlastnictví.

Podpora životního prostředí

Banka nabízí výhodné služby svým klientům, myslí však také na české regiony, ve kterých působí. Čím lépe je na tom region, tím lépe si vede také banka. Podporuje hlavně projekty, které mají přispět k obnově životního prostředí. Pravidelně investuje do třech nejlepších projektů, na které věnuje od dvou set až do tří set tisíc korun.