Hypoteční banka pomáhá klientům pořídit si nové, či zrekonstruovat staré bydlení. Hypotéky a stavební spoření jsou natolik výhodné, že i pojem Českomoravská hypoteční banka stále získává na oblibě. Klienti Hypoteční banky však mohou využívat také řadu dalších služeb, které s bydlením přímo nesouvisejí. Českomoravská hypoteční banka je pro ně velice důležitým termínem.

Hypoteční banka byla založena v roce 1991 a má v České republice dlouhou tradici. Původně fungovala jako obchodní banka, která měla pobočky v jednotlivých regionech a snažila se nabídnout klientům služby přesně podle jejich potřeb. V roce 1994 se začala zaměřovat převážně na hypotéky, které byly v té době poměrně nové a velice žádané. Banka se začala nazývat Hypoteční banka až v roce 2006, do té doby se jmenovala Českomoravská hypoteční banka.

Index pomáhá klientům zorientovat se na trhu

Banka pravidelně hodnotí například ceny nemovitostí. Tyto průzkumy jsou pro klienty velice důležité, protože jim pomáhají zorientovat se na trhu. Tržní ceny neodpovídají podle banky cenám katalogovým. Lidé si mohou v současné době vzít hypotéku u Hypoteční banky jednoduše prostřednictvím internetu, což je pro ně mnohem pohodlnější, než klasické pobíhání po bankách.