Sberbank je na tuzemském trhu poměrně mladým názvem. Banka se však stále rozvíjí. Jedná se o ruskou banku, která převzala rakouskou Volksbank. Pojem Akvizice sberbank je známý pro klienty i neklienty banky. Více o termínu Akvizice sberbank najdete v jiných článcích. Důležité je získat hlavně zajímavá fakta o Sberbank, protože přišla na český trh jako společnost s velkými zkušenostmi ze zahraničních trhů.

Největší ruská banka Sberbank patří k bankovním lídrům také na mezinárodním poli. Působí například v Číně, Kazachstánu a v řadě evropských zemí. Do České republiky se dostala v roce 2013, tedy opravdu nedávno. Volksbank přitom nepatřila zrovna k nejčilejším bankám na tuzemském trhu. Měla poměrně nízké úroky jak na spořicím účtu, tak na termínovaných vkladech, její klienti tedy příliš mnoho nevydělali.

Sberbank inovuje služby Volksbank

Také proto celkové roční vklady klientů Volksbank nebyly příliš vysoké. Sberbank přišla do České republiky bezpochyby s tím, že čísla bývalé Volksbank výrazně zlepší. Podle prvních informací by se měly první plány týkat hlavně budování nových poboček, kterých je v České republice prozatím pouze třiadvacet. Dále chce vedení Sberbank inovovat všechny její produkty, což je opravdu nezbytné. Sberbank bude cílit na ruskou klientelu, ale také na Čechy.